WSPÓLNIE URATUJMY SERCE I ŻYCIE KUBUSIA

Jakub Cichoń urodził się 31.08.2006r. Cierpi na nieuleczalną wadę serca pod postacią KARDIOMIOPATII ROZTRZENIOWEJ Z NIEWYDOLNOŚCIĄ SERCA. Choroba ta prowadzi do zmiejszenia kurczliwości serca,która z czasem skutkuje niewydolnością mięśnia sercowego i koniecznością przeszczepu.
Choroba została wykryta,gdy Kubuś miał 3,5 miesiąca, gdy zachorował na Zapalenie Oskrzeli i Oskrzelików. Choroba bardzo wolno ustępowała , leżał wtedy 2 miesiące w szpitalu. Później też bardzo często zapadał na zapalenie oskrzeli i zawsze kończyło się pobytem w szpitalu. Mój synek mimo poważnych problemów zdrowotnych rozwijał się dobrze, choć z wiekiem wysiłek powodował u synka coraz większe zmęczenie. Nagłe pogorszenie stanu zdrowia nastąpiło ,gdy miał 5 lat .Trafił wówczas do CENTRUM ZDROWIA DZIECKA, gdzie po wielu badaniach lekarze orzekli ,iż jedynym ratunkiem jest PRZESZCZEP SERCA. Zostaliśmy skierowani do ŚLĄSKIEGO CENTRUM CHORÓB SERCA W ZABRZU w celu kwalifikacji do PRZESZCZEPU.Tam jednak pojawiła sie "ISKIERKA NADZIEI",zostałam poinformowana o możliwości uniknięcia lub oddalenie PRZESZCZEPU na jakiś czas.Jest to leczenie operacyjne metodą ZESPOLENIA GLENNA. Po kilku dniach wypisano nas do domu, gdzie do dzisiaj czekamy na jakąś konkretną informację o wspomnianej operacji . Postanowiłam skonsultować przypadek mojego synka z wybitnym specjalistą prof.Edwardem Malcem , o którym usłyszałam od rodziców zmagających się z podobnymi problemami . Profesor potwierdził ,iż operacja ,choć bardzo skomplikowana jest możliwa. Zabieg jest możliwy do przeprowadzenia w Uniwersyteckim Szpitalu im.Ludwiga Maxymiliana w Monachium, gdzie aktualnie operuje prof. Malec. Termin wyznaczono na drugą połowę 2012 roku,a jego koszt to 20.150 euro.

Kubuś jest pogodnym dzieckiem ,pełnym energii, odważny i towarzyski. Bardzo lubi muzykę i taniec.

Dzielnie zmaga się z niedogodnościami związanymi z leczeniem, przyjmowaniem ogromnej ilości leków i własnymi ograniczeniami. Największym marzeniem mojego synka jest wyzdrowieć i zapisać się do szkoły tańca.


Jako matka zwracam się do wszystkich ludzi o dobrych sercach, którym nie jest obojętny los mojego dziecka z prośbą o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków finansowych na operację .Utrzymuję się z alimentów, świadczeń pielęgnacyjnych oraz zasiłku rodzinnego,w związku z tym nie jestem w stanie opłacić tak kosztownej operacji. Ze względu na chorobę mojego synka nie mogę też podjąć żadnej pracy.

Nawet najmniejsza wpłata zwiększy KUBUSIOWI szansę na ratującą życie operację.
projektowanie stron internetowych szczecin
Fundacja Oliwia ul. Św. Jakuba 4 , 70-543 Szczecin / fb.com/fundacjaoliwia