Waleczny Krzyś

Nasz synek Krzysiu Niklas jest wyjątkowy od samego początku- także poprzez posiadanie dodatkowrgo chromosomu 21 (trisomia 21- zespół Downa). Krzysiu przyszedł na świat jako wcześniak w 35 tygodniu ciąży 28 listopada 2013 r. poprzez cięcie cesarskie. Mierzył zaledwie 50 cm i ważył 2500g. Oddychał jednak samodzielnie, był wydolny krążeniowo. Ze względu na powikłania w ciąży został zabrany od razu na oddział intensywnej terapii na oddziale neonatologii.
Juz w okresie prenatalnym wykryto wady rozwojowe. W drugiej dobie życia przeszedł skomplikowaną 5 godzinną operację zespolenia dwunastnicy oraz plstykę przepukliny pępowinowej (zarośnięcie dwunastnicy oraz wytrzewienie jelit w przepuklinie sznura pępowinowego). Na intensywnej terapii spędził 26 dni. Po zabiegu wymagał przez 21 dni odżywiania poza jelitowego, stosowania antybiotykoterapi. Dopiero w 21 dniu mogłam go nakarmić piersią. Od dnia narodzin nasz dzielny synek ma bardzo dużą chęć życia. Dzielnie znosił kolejne badania i wkłucia.

Krzysiu ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczy oraz ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej (PFO/ASDII).

Podczas konsultacji okulistycznej rozpoznano bustronną zaćmę wrodzoną. Czekamy na konsultację lekarską oraz operację. Mamy nadzieję, że nasz synek będzie mógł w przyszłości widzieć.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca o pomoc dla Krzysia. Koszty wizyt lekarskich, dojazdów, pobytów rodziców w hotelach przy szpitalach, dojazdów na rehabilatację przerastają nasze możliwości finansowe. Jesteśmy zdeterminowani i zrobimy wszystko, aby Krzyś odzyskał wzrok i mógł mieć szansę na normalne życie. Prosimy o przekazanie tego apelu znajomym oraz rodzinie. Każda wpłacona złotówka jest na wagę złota.


Rodzice Krzysia
projektowanie stron internetowych szczecin
Fundacja Oliwia ul. Św. Jakuba 4 , 70-543 Szczecin / fb.com/fundacjaoliwia