Fundacja OLIWIA Organizacją Pożytku Publicznego!

Jest nam miło ogłosić, że lipcu 2012 r, po dwóch latach działalności Fundacja OLIWIA uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego.  Wierzymy, że dzięki nowej formie organizacyjnej będziemy jeszcze bardziej skuteczni w  budowaniu mostów między potrzebującymi, a tymi którzy są gotowi pomagać. Od początku naszej działalności udzieliliśmy wsparcia dla bardzo wielu osób. O niektórych z nich, o ich często bardzo trudnych przeżyciach możecie przeczytać na naszej stronie internetowej.

Jednocześnie wiemy, że bez pomocy wielu, bardzo często anonimowych, darczyńców nasza pomoc byłaby niemożliwa, a na pewno skromniejsza. Dlatego od pierwszych dni uzyskania statusu organizacji pożytku publicznego prosimy wszystkich dotychczasowych i tak samo mocno wszystkich nowych Przyjaciół o wsparcie dzieła Fundacji swoim 1,5%.

Aby przekazać na fundacyjne konto 1,5% podatku, wystarczy wpisać nasz nr

KRS: 0000360447

do swojej deklaracji podatkowej. W tym miejscu podkreślamy, że całość wpłat naszych Darczyńców przekazujemy na realizację pomocy potrzebującym. Tak też będzie z pieniędzmi uzyskanymi z 1,5% podatku.

W skrócie opisujemy jak „technicznie” przekazać ten  1,5% PODATKU DLA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)

1.  Złóż w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe w ustawowym terminie.
  2.  Zapłać podatek:

do 30 kwietnia 2024 r. z: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38,  PIT-39

1.  Wypełnij odpowiednie rubryki w zeznaniu podatkowym albo w jego korekcie. We wzorach zeznań podatkowych znajduje się blok zatytułowany „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. Jeśli podasz w nim numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego naszej fundacji  oraz podasz kwotę do przekazania, to będzie to równoznaczne ze złożeniem ww. wniosku. Na jego podstawie naczelnik urzędu skarbowego przekaże na rachunek bankowy pieniądze fundacji Oliwia.